energia21

Planowane Inwestycje

Farma fotowoltaiczna 1,7 MW

Oferta na zakup energii

Proponujemy zakup energii elektrycznej z nowo powstającej farmy fotowoltaicznej o mocy 1,7 MW, która jest zlokalizowana w Bydgoszczy. W skali roku energia elektryczna wyprodukowana przez proponowaną instalację pozwoli na zaoszczędzanie emisji 1200 ton CO2 w takim samym stopniu jak zasadzenie 120 ha lasu. W ramach umowy cPPA gwarantujemy Państwu przewidywalną w długim okresie cenę oraz dostawę 100% zielonej energii.

Szacowana wielkość produkcji w kolejnych latach w MWh:
Rok:20242025202620272028
NWH:17331722171217021691

Lokalizacja farmy

Farma o mocy 1,7 MW stanowi rozszerzenie istniejących farm o mocy 2,0 MW i 0,4 MW. Obiekt ten zostanie zlokalizowany w Bydgoszczy, w dzielnicy Fordon.

Status Projektu

Obecnie intensywnie pracujemy nad zakończeniem budowy farmy fotowoltaicznej, a nasze prognozy wskazują na ukończenie projektu w pierwszym półroczu 2024 roku. Działania te obejmują kompleksowe prace konstrukcyjne, instalacyjne oraz optymalizacyjne, mające na celu stworzenie nowoczesnego i efektywnego obiektu energetycznego.

Czym jest umowa cPPA?

Umowa CPPA (Corporate Power Purchase Agreement) jest umową na zakup energii elektrycznej ze źródła OZE zawartą pomiędzy wytwórcą energii, a jej odbiorcą za pośrednictwem spółki obrotu energią elektryczną. Umowy te stają się popularne w związku z dążeniem przedsiębiorstw do zeroemisyjności. Pozwalają na wylegitymowanie się dedykowanym źródłem wytwórczym, a nie tylko gwarancjami pochodzenia zaświadczającymi w sposób częściowy o fakcie, że energia używana przez odbiorcę pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Zawarcie umowy cPPA przyczynia się do zmniejszenia emisyjności przedsiębiorstwa, może także pomóc w tworzeniu pozytywnego wizerunku firmy. Pozwala również zapewnić przewidywalną w długim okresie cenę energii elektrycznej.

O nas

Jesteśmy Inwestorem realizującym budowy i utrzymanie farm fotowoltaicznych, aby zapewnić stabilne i przewidywalne źródło energii elektrycznej dla naszych klientów.

Jesteśmy przekonani, że energia odnawialna to przyszłość i chcemy przyczynić się do jej rozwoju poprzez inwestycje w farmy fotowoltaiczne, magazyny energii oraz lądową energetykę wiatrową. Nasze instalacje są wykonywane z najlepszych materiałów i są zaprojektowane z myślą o zapewnieniu maksymalnej wydajności.

Ogromną radość sprawia nam fakt, że możemy brać udział w transformacji energetycznej, która dzieje się na naszych oczach. Cieszymy się, że dzięki m.in. naszym działaniom nasz kraj oraz poszczególne przedsiębiorstwa stają się bardziej niezależne energetycznie i mniej szkodliwe co wpisuje się w trendy związane z ESG.